„Бях ядосана – твърде много пъти – на емотиконките, разрушаващи сериозността на голата художествена фотография.
Те автоматично превръщат изображението във фарс и накърняват естетиката му. И за какво? Да не уязвят морала на 12-годишните момчета и момичета?!“. С тези думи (и плам) лондонската фотографка Steph Wilson ни въвежда в проекта си Emoji.
Започва го случайно и спонтанно – когато вижда красива снимка на своя приятелка фотографка, заснела мъжа си – гол, на ръба на скала. Поради цензурата в някои социални мрежи обаче, кадърът е покрит с емотиконка.
Стеф е бясна от „проваления“ кадър и решава да впрегне яда си, както и чувството си за хумор, в създаването на серия потрети с ясно послание. При това емотиконките се превръщат в нейни съюзници, не врагове.
„Цензурата на социалните мрежи ме кара да мисля, че истинските гърди са забранени, но женските тела, използвани за маркетингови цели (за мен много по-вредни, създаващи възприятия за безупречно, недостижимо тяло), са приемливи“.
Стеф споделя също, че в работата си често си позволява големи дози хумор, „защото така нареченото „женско изкуство“ се гледа през твърде сериозна лупа“.
Emoji: да заклеймиш цензурата с цвят, дързост и хумор
Снимки и допълнителна информация: Steph Wilson Website | Instagram
Източник: ismorbo
Още любопитни послания срещу цензурата:
Артист създава огромен графит, обхващаш 50 сгради в Кайро, без властите да разберат
Подарете си вдъхновение
Най-интересните статии от изминалата седмица ви очакват! Всяка Неделя сутрин във Вашата пощенска кутия.